Moravské Toskánsko

Čekal jsem dlouho, ale vyplatilo se… České středohoří, Krkonoše, Jizerky… to všechno fajn, ale chtěl jsem na vlastní oči vidět fotky plné linií, kopců osvícených sluncem a stínů, které se tam tak krásně vykreslují. Počasí mělo být ( a bylo) super, nebyl důvod cestu odkládat. Kvůli předem vytipovaným místům jsem si zajistil ubytko v Kyjově, odtud bylo autem v podstatě vše na dosah. Odpoledne, hned po příjezdu, byl čas si plánované lokace objet a zjistit, kdy bude nejlepší tam fotit, jestli ráno nebo večer. Jelikož ale Morava letos s počasím a teplotami poněkud zaostala za zbytkem republiky (stromy teprve začaly velmi pozvolna kvést), zjistil jsem, že na některá místa je s focením ještě brzy.

Naštěstí jsem ale potkal úžasné kolegy, kteří mi poradily, kam se vydat a na jedno místo mě i rovnou vzali s sebou. Velmi brzy jsem pochopil, že má 70-200, byť v cropu, určitě nepokryje všechno, co bylo v plánu. Příště to fakt chce vzít i nějaké 400 nebo rovnou 600mm sklo.

Jinak úžasná pohoda, krásná místa a klid. Kdo ještě nebyl, doporučuju. Já se tam určitě budu znovu vracet. A jak to dopadlo můžete vidět v galerii…

Sending
Tvé hodnocení ?
0 (0 hlasů)

Add your Comment