25 Fontes Falls, Madeira

  • TĚLO

   Nikon D7200

  • OBJEKTIV

   Tokina AT-X 11-16 f/2,8 116 Pro DX II + ND 2000 od VFFOTO

  • EXIF

   ISO 125, ƒ/11, 12mm, 159s

  • MÍSTO

   25 Fontes Falls, Madeira

 

25 Fontes Falls, Madeira

Jedno z mnoha krásných míst – 25 Fontes Falls, nebo-li skupina 25ti vodopádů, která stéká na jednom místě a nevětší vodopád má výšku 30 metrů. Cesta sem vede z Levada das 25 Fontes, začátek cesty je v Rabaçalu v Paul da Serra na ostrově Madeira.

Cesta sem trvala přibližně hodinu a čtvrt podél levád a během ní se několikrát přehnala přeháňka, nebo padla mlha. Jde o hojně navštěvované místo, což s velkým batohem a připevněným stativem není na úzkých cestičkách úplně komfortní, zvláště, když se nechcete kochat krajinou, ale jdete na konkrétní místo pro konkrétní fotku.

Na místo jsem šel už během odpoledne, protože počasí nebylo úplně odhadnutelné. Když už to vypadalo, že by se dalo fotit, začalo pršet, takže světlo nic moc, ale na obloze se postupujícím časem více a více objevovaly sluneční paprsky. Bohužel, toto místo je docela „zapuštěné“ v terénu, takže 100% svit slunce je zde spíše výjimkou. Celkem jsem tu pobyl něco kolem tří hodin a nejlépe bylo, když už všichni odešli, protože zbývalo jen nějakých dvacet minut do západu slunce. Je to super pocit mít tohle nádherné místo jen sám pro sebe 🙂

Po focení jsem rovnou nasadil čelovku, protože tma mezi stromy postupovala celkem rychle a vyrazil na hodinu a půl dlouhou cestu zpátky k autu.

Další fotky z Portugalska je možné vidět zde

Sending
Tvé hodnocení ?
0 (0 hlasů)

Podobné fotky