Čejkovická třešeň – Moravské Toskánsko

  • TĚLO

   Nikon D7200

  • OBJEKTIV

   Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2

  • EXIF

   ISO 100, ƒ/11, 120mm, 1/10s

  • MÍSTO

   Čejkovická třešeň – Moravské Toskánsko

 

Čejkovická třešeň – Moravské Toskánsko

Tento strom uprostřed vinic byl letos jedním z mých cílů v Moravském Toskánsku. Minulý rok jsem totiž o něm za prvé nevěděl a za druhé stejně by nebyl čas se sem vypravit. O to víc jsem byl na to místo zvědavý.

Letos jsem to vůbec pojal trochu jinak, podívat se na jiná místa, zvolit jinou kompozici a najet si další místa pro příště. Shodou okolností, když jsem se vrátil, tak dva dny na ti mi Facebook ukázal, že to bylo skoro přesně rok, co jsem z Moravského Toskánska sdílel své stories.. 🙂 Ani letos jsem samozřejmě nestihl vše podle představ. I proto, že jsem tu byl o den méně než rok minulý a hlavním limitem bylo, jak jinak, počasí. Velkou výhodou těchto míst je ale ta rozmanitost barev. To, co vyfotíte jeden rok, příští vypadá úplně jinak, samozřejmě v závislosti na tom, kdy sem přijedete. Například letos bych už fotku s barevnými vlnami, která se mi minulý rok povedla, neudělal..

Právě počasí sehrálo u této fotky svou úlohu dokonale. V den odjezdu měla být dle předpovědi „díra“ mezi východem slunce a ztracením se za oblačností dlouhá asi 20 minut a skoro přesně to tak také bylo. Tak tak jsem stihl chytit slunce osvětlující třešeň a protější svah a zároveň tmavé popředí vinice. Potkal jsem na místě i dva místní fotografy, kteří tam jeli s tím, že obloha bude jasná, takže byli trochu překvapení, protože fakt nebyla… po tohle snímku jsem rovnou sbalil věci a jel pryč, ten den už třešeň slunce neviděla…

Další fotky z Čech je možné vidět zde

Sending
Tvé hodnocení ?
0 (0 hlasů)

Podobné fotky