Ponta do Rosto – Madeira #1

  • TĚLO

   Nikon D7200

  • OBJEKTIV

   Tokina AT-X 11-16 f/2,8 116 Pro DX II

  • EXIF

   ISO 100, ƒ/11, 11mm, 1/3s

  • MÍSTO

   Ponta do Rosto, Madeira

 

Ponta do Rosto, Madeira

Na tomto místě, kde sice není přímo žádná vyhlídka, ale je na cestě na nejvýchodnější část Madeiry, jsem byl dva dny po sobě a ani jednou mi počasí nepřálo tak, jak bych chtěl. Z ubytka jsem vždy vyrazil s předstihem, protože jsem tušil, že tu bude tlačenice o dobré místo.

To se nachází na jednom z kopců, kde je cca metr a půl od útesu jakýsi „patník“, na který když vylezete, vejde se vám celý zbytek pevniny i se skálami vlevo dole do jednoho snímku a nemusíte tak použít pano a fotky skládat. Není to nic světoborného, ale když to jde i bez toho, tak proč toho nevyužít.

Když jsem šel ráno po tmě na místo, snažil jsem si vzpomenout, kudy to vlastně vedly ty cestičky, kde jsem se byl předešlý den podívat. Samozřejmě, že jsem šel úplně jinudy, musel jsem tedy dávat velký pozor, abych si všiml alespoň kraje útesu a nezahučel dolů. Když jsem se vyškrábal na místo, hned jsem zabral „patník“ a čekal, co a kdo přijde. Chvíli po mě opravdu dorazili další fotografové a ten první den, kdy předpověď vypadala příznivě, nás tam bylo na východ asi dvacet.

Když jsem tu byl podruhé, byla to spíše hra na náhodu, že počasí klapne, ale i tak jsem si to tam užil. Je to krásné místo a stojí za to si přivstat a být tam… Podobný výhled je možné vidět i přímo z Miradouro da Ponta do Rosto, které je pět minut pěšky od parkoviště…

Další fotky z Portugalska je možné vidět zde

Sending
Tvé hodnocení ?
0 (0 hlasů)

Podobné fotky