Ahoj,

jmenuji se Martin Morávek a pocházím z Jablonce nad Nisou. K fotografování jsem se dostal úplnou náhodou někdy v roce 2019, kdy jsem si občas udělal výlet s půjčeným foťákem a touhou zachytit něco zajímavého. Fotil jsem snad všechno a postupně jsem zjišťoval, že každý žánr má svá specifika a know-how – street fotografie, architektura, sport, kultura, krajina, ale po prvotním prozkoumávání mě začala nejvíc bavit krajinářská fotografie. Ale tím to pro mě nekončí :-)

I když fotím hlavně pro radost, od začátku mě vede touha mít výslednou fotku co možná nejlepší. Zkrátka už nejsem svůj největší fanoušek (jak tomu bylo na úplném začátku), ale naopak jsem sám sobě kritikem. Možná i proto mě baví učit se od zkušenějších a úspěšnějších fotografů, protože mě posouvají dál jak v teorii, tak ve fotografii samotné, ve zpracování fotek a nemluvě o nových a zajímavých místech.

ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

TOKYO INTERNATIONAL FOTO AWARDS – 1st Place Winner in main category „Nature“, Gold Winner in Subcategory „Nature/ Landscape“, Jury Official Selection, Honorable Mention (link)
SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS – Short list (top 15), Open competition, Landscape (link)
INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY AWARDS – Honorable Mention (link)
BUDAPEST INTERNATIONAL FOTO AWARDS – Honorable Mention (link)
MONOVISIONS PHOTOGRAPHY AWARDS – Honorable Mention (link)
ND PHOTOGRAPHY AWARDS 2022 – Honorable Mention (link)
15th INTERNATIONAL COLOR AWARDS – Nominee (link)
BARDAF INTERNATIONAL EXIBITION – Club diploma (link)
1x.com – Awarded (link)
WPE INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY AWARDS – 3rd Place in Landscape category, Gold award, Silver awards, Bronze award (link)