Ahoj,

jmenuju se Martin Morávek a pocházím z Jablonce nad Nisou. K fotografování jsem se dostal úplnou náhodou, kdy jsem si občas udělal výlet s půjčeným foťákem a touhou zachytit něco zajímavého. Fotil jsem snad všechno a postupně jsem zjišťoval, že každý žánr má svá specifika a know-how – street fotografie, architektura, sport, kultura, krajina.

Jsem fotograf specializující se na krajinářské, portrétní a interiérové fotografie. S každým snímkem se snažím přinést vynikající kvalitu a originalitu.

Můj portrétní styl zaměřuji na odhalení osobnosti a emocí jednotlivce. Snažím se vytvořit pohodlnou a uvolněnou atmosféru, aby se model cítil přirozeně a byl schopen ukázat svou nejlepší stránku. V oblasti interiérové fotografie se snažím zachytit atmosféru a detaily, které dodají každému prostoru charakter a styl. A v krajinářské fotografii se zaměřuji na překrásná místa a okamžiky, které se jinak těžko zachytí, což se mi asi již párkrát podařilo, soudě podle výsledků z několika prestižních soutěží :-)

Mým cílem je dělat fotografie, které budou mít trvalou hodnotu, které budou připomínat důležité okamžiky nebo krásná místa a přitom se u toho bavit a mít radost z toho, když se mé fotky líbí...

ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

16th International Color Awards – v kategorii krajina: 1. místo, 3.místo, nominace (link)

1x.com – Awarded – portrétní i krajinářské fotky (link)

fstoppers.com – Photo of the Day (link)Doporučuji tyto aplikace

Windy,com